PKO BP planuje ofensywę zagraniczną?

Nie wykluczamy też zaangażowania w przejęcia na wybranych rynkach, o ile takie opcje się pojawią. Globalna sytuacja może kreować szansę na ekspansję w najbliższych latach – powiedział wiceprezes PKO Banku Polskiego Andrzej Kopyrski.

- W sytuacji obserwowanych zmian na rynku globalnym, konieczne jest wparcie klientów banku w ich działalności na rynkach zagranicznych. Obecnie zadanie to realizujemy poprzez oddziały banku, które otwieramy w kolejnych krajach, zgodnie z uzasadnianiem biznesowym. Nie wykluczamy też zaangażowania w przejęcia na wybranych rynkach, o ile takie opcje się pojawią. Globalna sytuacja może kreować szansę na ekspansję w najbliższych latach – powiedział wiceprezes PKO Banku Polskiego Andrzej Kopyrski odpowiedzialny za obszar Bankowości Firm i Przedsiębiorstw oraz Bankowości Korporacyjnej.

Stwierdził, że kluczową przesłanką dla ewentualnej ekspansji banku są potrzeby klientów.

- Bank chce podążać za klientami i być obecny tam, gdzie klienci tego potrzebują, niezależnie od położenia geograficznego – dodał wiceprezes PKO BP.

Przypomniał, że PKO BP jest już obecny na kilku rynkach zagranicznych.

- PKO Bank Polski już działa na kilku rynkach poprzez swoje oddziały zagraniczne w Niemczech, Czechach, Słowacji. PKO Bank Polski jest także obecny w Ukrainie, gdzie posiada Kredobank i transgranicznie oferuje produkty bankowe w Rumunii – powiedział Andrzej Kopyrski. 

Źródło
Tagi

Skomentuj artykuł: