Polska jednym z liderów w krajach UE z najniższym bezrobociem

Marzec był kolejnym dobrym miesiącem dla rynku pracy w Polsce. Z danych Eurostatu wynika, że Polska pozostaje jednym z liderów państw Unii Europejskiej z najniższym bezrobociem. Wypadamy znacznie lepiej niż unijna średnia – podkreśliło w komentarzu ministerstwo rodziny i polityki społecznej.

Z danych Eurostatu wynika, że w końcu marca br. stopa bezrobocia rejestrowanego w Polsce wyniosła 2,8 proc. i od stycznia br. pozostaje na tym samym poziomie. Daje nam to drugie miejsce w zestawieniu państw unijnych. Niższym bezrobociem mogą wykazać się tylko Czechy (2,6 proc.). Najwyższa stopa bezrobocia występuje obecnie w Hiszpanii (12,8 proc.) i Grecji (10,9 proc.). 
- Sytuacja na polskim rynku pracy jest stabilna – dane Eurostatu są tego najlepszym dowodem. Kolejny raz potwierdza się skuteczność instrumentów wprowadzanych przez rząd Zjednoczonej Prawicy. Mimo trudów związanych z pandemią koronawirusa i sytuacją w Ukrainie, mieszkańcy naszego kraju mogą liczyć na stabilne zatrudnienie. Silny rynek pracy to gwarancja naszego bezpieczeństwa – mówi minister rodziny i polityki społecznej Marlena Maląg.

Skomentuj artykuł: