Pozew Łucznika ws. publikacji Onetu o karabinku Grot

8 lutego 2021 r. Fabryka Broni „Łucznik” sp. z o.o. złożyła w Sądzie Okręgowym w Radomiu kolejny pozew, związany z nieprawdziwymi informacjami, zawartymi w publikacjach portalu Onet.pl. 

Pozew o ochronę dóbr osobistych oraz zadośćuczynienie w kwocie 1 mln zł został skierowany przeciwko wydawcy portalu, Ringier Axel Springer Polska sp. z o.o. oraz cytowanemu w publikacjach w roli eksperta Pawłowi Mosznerowi.

W pozwie znalazło się również żądanie opublikowania przeprosin za naruszenie dóbr osobistych oraz usunięcia ze stron artykułu, zawierającego nieprawdziwe twierdzenia ws. rzekomych nieprawidłowości w wytwarzaniu broni przez spółkę Fabryka Broni „Łucznik” - Radom sp. z o.o.

Fabryk Broni „Łucznik” sp. z o.o. zapewnia, że karabinek MSBS Grot spełnia wymagania określone w specyfikacjach technicznych. Jest to konstrukcja przebadana, sprawdzona, funkcjonalna i bezpieczna dla użytkownika, co w swoich opiniach podkreślają również niezależni eksperci. Podjęte kroki prawne mają na celu ochronę dobrego imienia Fabryki i jej załogi, której profesjonalizm i jakość pracy zostały poddane w wątpliwość.  
 

Skomentuj artykuł: