Premier zapowiada nowe obligacje oparte o stopę referencyjną NBP

Szef polskiego rządu wziął udział w Kongresie Impact. Wychodząc naprzeciw potrzebom Polaków, premier Mateusz Morawiecki zapowiedział nowe obligacje Skarbu Państwa. To bezpieczne i korzystne rozwiązanie, które chroni nasze oszczędności.

– Będąc nawet najlepszym innowatorem świata, mając znakomicie zapowiadające się startupy, nie można abstrahować od wielkich wyzwań, z jakim dzisiaj się mierzymy

- podkreślił premier.

Szef rządu zapowiedział wprowadzenie dwóch nowych rodzajów obligacji oszczędnościowych - roczne i dwuletnie - oparte o stopę referencyjną NBP. Zmienne oprocentowanie zabezpieczy oszczędności Polaków przed skutkami inflacji.

- Będą to między innymi nowe obligacje jednoroczne na poziomie stopy referencyjnej Banku Centralnego, a więc dzisiaj 5,25, ale także wyższe obligacje antyinflacyjne, które już wprowadziliśmy

- zapowiedział premier.

Obligacje będą dostępne w sprzedaży od czerwca. Można je będzie kupić w placówkach bankowych PKO BP, a w przyszłości sieć zostanie rozszerzona o placówki PEKAO SA. W sumie będzie to prawie 1600 placówek. Możliwy będzie także zakup przez telefon i internet.

Prowadzenie rachunku obligacji dla osób fizycznych jest bezpłatne. 

Źródło

Skomentuj artykuł: