Prezydent czeka na propozycje. Chodzi o kredyty frankowe

Prezydent Andrzej Duda poinformował w piątek, że czeka na przedstawienie przez instytucje państwowe propozycji i koncepcji dotyczących kredytów frankowych. Dodał, że w KPRP nie toczą się żadne prace w tej sprawie.

"Nie toczą się obecnie żadne prace w Kancelarii Prezydenta RP nad ustawą dotyczącą kredytów frankowych. Wiem, bo prowadziłem rozmowy, że takie prace i dyskusje koncepcyjne toczą się w różnych innych instytucjach państwa" - powiedział w piątek dziennikarzom w przerwie XXIII Konferencji Rynku Kapitałowego w Bukowinie Tatrzańskiej prezydent Andrzej Duda.

Dodał, że jest wstępnie umówiony na ten temat z przedstawicielami kilku instytucji. "Oni chcą przedstawić różne rozwiązania koncepcyjne, nad którymi się pracuje w tej chwili" - mówił prezydent Duda. Jego zdaniem takie spotkanie "pewnie będzie w najbliższym czasie".

Konferencja Rynku Kapitałowego w Bukowinie Tatrzańskiej to coroczne spotkanie przedstawicieli rynku kapitałowego – inwestorów, spółek giełdowych, domów maklerskich, banków, organów rządowych, giełd i instytucji rozliczeniowych, organizacji biznesowych i samorządowych.

Tegoroczna konferencja odbywa się pod hasłem Uczestnicy rynku kapitałowego wobec wyzwań współczesnej gospodarki.
 

Źródło

Skomentuj artykuł: