Producent e-papierosów dostarczy płyn do dezynfekcji dla krakowskich szpitali

W obliczu kryzysu epidemiologicznego Vaping Association Polska (VAP), stowarzyszenie skupiające niezależnych polskich przedsiębiorców branży płynów do papierosów elektronicznych, zachęca swoich członków do przebranżowienia i pomocy placówkom medycznym w całym kraju.

Na apel stowarzyszenia odpowiedział m. in. producent e-papierosów firma OKPL S.C., która dostarczyła 200 litrów płynu do dezynfekcji do dwóch krakowskich placówek medycznych: Szpitala Akademickiego w Krakowie oraz Szpitala Specjalistycznego im. S. Żeromskiego. 
Stowarzyszenie VAP zachęca producentów e-papierosów do wykorzystania swoich zakładów do produkcji butelek i kanistrów z płynem dezynfekującym oraz do przekazywania sprzętu ochronnego do placówek medycznych walczących z epidemią.

- Namawiamy członków VAP do swoistej rywalizacji w kwestiach dostaw do szpitali. Równocześnie apelujemy do producentów płynów dezynfekujących o kontakt z nami, dzięki temu jeszcze więcej środków trafi do potrzebujących. Będziemy starać się dostarczyć jak najwięcej produktów w miarę rozwoju sytuacji i potrzeb

mówi Małgorzata Zielińska, członek zarządu Vaping Association Polska i współwłaściciel firmy OKPL.

Producenci z branży e-papierosów dysponują maszynami, które mogą zostać wykorzystane do porcjowania, nalewania, butelkowania i etykietowania płynów do dezynfekcji. Umożliwiają one napełnianie butelek o pojemności od 100 ml do 1 litra. W sytuacji, gdy pojawiające się na rynku płyny oferowane były w 5-litrowych kanistrach, propozycja ta umożliwi odbiorcom nabycie płynów w bardziej praktycznej pojemności oraz zwiększy możliwości dystrybucji płynów do dezynfekcji. W ubiegłym tygodniu jeden z członków VAP przekazał już do Szpitala Wojewódzkiego w Kielcach 400 litrów płynu biobójczego. Kolejni producenci płynów do e-papierosów planują dostawy do lokalnych placówek w najbliższym czasie.

Źródło

Skomentuj artykuł: