Przyznano już ponad 1,2 mln świadczeń "Dobry start"

Dotychczas wpłynęło prawie 1,4 mln wniosków o świadczenie "Dobry start". Przyznaliśmy ich ponad 1,2 mln – powiedziała minister rodziny, pracy i polityki społecznej Marlena Maląg.

Od 1 lipca wniosek o pieniądze z programu "Dobry start" można składać online przez portal informacyjno-usługowy Emp@tia, bankowość elektroniczną lub portal PUE ZUS. Od 1 sierpnia wnioski będzie też można składać w formie papierowej bezpośrednio w urzędzie lub za pośrednictwem poczty.

Maląg przypomniała, że do rozpoczęcia roku szkolnego został nieco ponad miesiąc. Dotychczas – poinformowała – wniosków złożonych online wpłynęło 1 338 779. Przyznano 1 229 458 świadczeń.

Zachęciła jednocześnie do składania wniosków drogą papierową.

Główny cel programu jest niezmienny – chcemy wyrównywać szanse wśród uczniów, dlatego wsparciem z programu objęte są rodziny z dziećmi w wieku szkolnym na utrzymaniu – bez względu na dochód

podkreśliła Maląg.

Świadczenie "Dobry start" w wysokości 300 zł przysługuje raz w roku na dziecko uczące się w szkole, aż do ukończenia przez nie 20 lat. Dzieci niepełnosprawne, uczące się w szkole, otrzymają świadczenie do ukończenia przez nie 24 lat. Świadczenie przysługuje również uczniom szkół dla dorosłych i policealnych. Rodziny otrzymają świadczenie bez względu na dochód.

Świadczenie nie przysługuje na dzieci uczęszczające do przedszkola i na dzieci realizujące roczne przygotowanie przedszkolne w tzw. zerówce w przedszkolu lub w szkole. Program nie obejmuje również studentów.

Złożenie wniosku w lipcu lub sierpniu gwarantuje wypłatę świadczenia nie później niż do 30 września. Jeśli wniosek zostanie złożony w kolejnych miesiącach, czyli we wrześniu, październiku lub listopadzie, wsparcie trafi do rodziny w ciągu dwóch miesięcy od złożenia wniosku.

Źródło

Skomentuj artykuł: