PunkPirates SA wyda grę Beast: The Descent w III kwartale 2022 roku

PunkPirates, notowana na głównym rynku Giełdy Papierów Wartościowych spółka zajmująca się tworzeniem gier VR zawarła umowę wydawniczą z Games 4Experience na wydanie gry Beast: The Descent na platformy  Steam, Oculus Store oraz Oculus Quest Store. Przewidywana data wydania gry to III kwartał 2022 roku. Budżet produkcji opiewa na 1,5 mln zł.

Wydamy tytuł, który będzie nieszablonową rozrywką dla wymagających graczy. Beast: The Descent jest grą VR, w której wcielimy się w ofiarę okultystycznego rytuału złożoną pradawnym bogom. Gracz obudzi się na dnie piekieł. Gra jest krwawym, okultystycznym Hack ‘n’ Slashem. Jest to tytuł dla graczy, którzy poszukują w technologii VR złożonej rozrywki i dużych emocji

zapowiada Leszek Krajewski, prezes PunkPirates.

Twórcy inspirowali się dziełami kultury, w tym twórczością Zdzisława Beksińskiego. Poza walką gracz będzie mógł wchodzić w interakcję z istotami podziemnego świata, a także swobodnie eksplorować lokacje. Premiera projektu planowana jest na III kwartał 2022 roku.

Zespół deweloperów pracuje nad tytułem od kwietnia ubiegłego roku. Tą produkcją chcemy zwrócić uwagę graczy VR-owych w kierunku gier, które wciągają rozrywką, są dynamiczne i potrafią dostarczyć wrażeń. Zadbaliśmy o właściwe połączenie obrazu, dźwięku i haptyki, dzięki czemu możemy łatwiej zanurzyć się w fantastycznej, interaktywnej rozgrywce

dodaje Leszek Krajewski.

Spółka w 2022 roku chce wydać jeszcze dwa inne tytuły – POW POW: Dye it up! w pierwszej połowie 2022 roku i Death Manager na przełomie 2022 i 2023 roku. PunkPirates prowadzi rozmowy z potencjalnymi partnerami wydawniczymi pierwszego tytułu. Kampania marketingowa POW POW rozpoczęła się w październiku 2021 roku. Do tej pory spółka wprowadziła do sprzedaży Escape Room VR: Stories, Escape Room VR: Inner Voices i Danger! Escape Lab. Przyjęta strategia rozwoju firmy koncentruje się na produkcji gier VR o budżecie ok. 1 mln zł i krótkim cyklu produkcyjnym.

Źródło

Skomentuj artykuł: