Pyramid Games zanotował 0,88 mln zł przychodów w III kwartale 2021 r. 

Pyramid Games, notowany na NewConnect producent gier komputerowych z Grupy PlayWay, wypracował 0,88 mln zł przychodów w III kwartale br., oznacza to wzrost przychodów o 85 proc. r/r.

Spółka w ostatnim kwartale pozyskała partnerstwo Sony, a także zapowiedziała premierę portu do gry Rover Mechanic Simulator na konsole PlayStation. Pyramid Games aktualnie pracuje nad swoimi dwoma największymi tytułami – Dinosaur Fossil Hunter i Occupy Mars: The Game, które zostały zaprezentowane w wersji beta na EGX London. Ponadto, podczas jesiennej edycji Festiwalu Steam Next, studio pokazało demo gry Soyuz Constructors.

- W III kwartale prowadziliśmy dalsze prace nad naszymi flagowymi tytułami – Dinosaur Fossil Hunter i Occupy Mars: The Game. Z tymi dwoma premierami wiążemy największe oczekiwania co do zysków ze sprzedaży. Główne koszty i inwestycje, które pojawiły się w trzecim kwartale, przeznaczyliśmy właśnie na prace nad tymi tytułami. Ostatnie trzy miesiące były również bardzo dynamiczne pod względem wydarzeń promocyjnych, na których pokazaliśmy nasze postępy w grach. Istotnym momentem była prezentacja pełnej wersji beta Dinosaur Fossil Hunter i Occupy Mars: The Game na EGX London

mówi Jacek Wyszyński, prezes Pyramid Games.

Ostatnim wydanym tytułem, który stworzyło Pyramid Games było Farming Life. Gra zadebiutowała 18 października. Twórcy projektu postawili na zróżnicowaną i relaksującą rozgrywkę, która łączy symulację farmy ze strategią ekonomiczną. Rolę wydawców pełnią spółki Gaming Factory i Ultimate Games. W 2022 r. w zależności od wyników sprzedażowych zostanie podjęta decyzja o portach na konsole. Gra wydana została w 8 wersjach językowych. W tym samym terminie studio wypuściło również dużą aktualizację gry Castle Flipper, realizowaną z tym samym zespołem wydawniczym. Również ten tytuł może doczekać się portu na konsole.

– Kolejnym tytułem, który chcemy zaprezentować graczom jest ZooKeeper. Po tej premierze skoncentrujemy się na wydawaniu naszych autorskich tytułów, czyli Dinosaur Fossil Hunter i Occupy Mars: The Game. Widzimy duże zainteresowanie naszymi grami, a aktualna wishlista Steam Outstanding na wszystkie tytuły własne z naszego portfela wynosi ponad 420 tys. oczekujących graczy. Oczywiście, największym tytułem pozostaje Occupy Mars: The Game, który intensywnie szykujemy pod rozszerzone beta testy – dodaje Jacek Wyszyński. 

Spółka chce wydać grę Dinosaur Fossil Hunter równocześnie na Steam, Epic Games Store i Humble Store. Natomiast na dystrybucję Occupy Mars: The Game, Pyramid Games podpisało umowę z platformami  GOG oraz EPIC Games Store.

Źródło

Skomentuj artykuł: