Rafako Engineering wraca do gry

Sąd Rejonowy w Gliwicach wydał postanowienie o uprawomocnieniu się postanowienia o zatwierdzeniu układu w Rafako Engineering sp. z o.o. w restrukturyzacji. Tym samym spółka kończy uproszczone postępowanie restrukturyzacyjne i wraca do swej normalnej działalności, zgodnie z założoną przez zarząd strategią odbudowy jej pozycji i wartości. 

18 lutego br. wierzyciele Rafako Engineering zdecydowaną większością głosów opowiedzieli się za zawarciem układu i kontynuowaniem działalności spółki. Postanowieniem z 3 marca br. Sąd Rejonowy w Gliwicach XII Wydział Gospodarczy postanowił zatwierdzić układ przyjęty przez wierzycieli spółki. Postanowienie jest już prawomocne. 

Wracamy do gry i rozpoczynamy realizację strategii, która zapewni odbudowę naszej pozycji a zarazem wzrost wartości spółki

powiedział Marcin Jankowski, wiceprezes Rafako Engineering sp. z o.o. 

Od dziś możemy pozyskiwać nowe zlecenia w obszarach, w których w Polsce jest bardzo dużo do zrobienia. Przypomnę, że przejęliśmy pełne referencje wraz z zespołem po PBG Oil & Gas, a poprzez realizowane wspólnie z Rafako SA kontrakty w zakresie budownictwa energetycznego posiadamy unikalne na rynku polskim kompetencje oraz zespół ludzi z wieloletnim doświadczeniem. To wszystko pozwala nam z optymizmem patrzeć w przyszłość

dodał. 

Firma jest aktywnym graczem na rynku ropy i gazu ziemnego jak również serwisu urządzeń elektroenergetycznych i pozyskuje nowe zlecenia w tych obszarach. To spółka z polskim kapitałem, istniejąca od 2007 r. Realizowała wiele dużych projektów w segmencie ropy i gazu oraz budownictwa energetycznego. Ostatnio była odpowiedzialna za rozruch nowego bloku 910 MW w Jaworznie, a obecnie zajmuje się m.in. pracami serwisowymi w ramach tego projektu. Prace rozruchowe obiektów energetycznych i serwisowanie ich, w tym regeneracja katalizatorów, będą obok segmentu ropy i gazu, główną linią biznesową Rafako Engineering.

Źródło

Skomentuj artykuł:

N