RAION Games zamierza pozyskać 2,4 mln zł i wydać dwie gry w 2022 roku

RAION Games, spółka tworząca gry Indie Premium na Nintendo Switch chce pozyskać 2,4 mln zł w kampanii crowdfundingu dłużnego. Pozyskany kapitał spółka przeznaczy na wydanie trzech tytułów: platformowej grze akcji Blackwhite, zręcznościowej gry multiplayer Flyin Fat i Survival Island łączącej battle royale oraz survival. Jednocześnie Spółka kończy prace nad osadzonym w cyberpunkowo-japońskiej stylistyce Datenshi: Reborn. RAION Games chce wydawać minimum dwie gry rocznie o budżetach do 0,5 mln zł.

Na polskim rynku mamy relatywnie mało studiów, które zajmują się tworzeniem gier na Nintendo Switch. Ponad 71 proc. rodzimych podmiotów tworzy gry na PC. Pozyskany kapitał przeznaczymy na ukończenie naszych trzech produkcji. Flyin Fat i Blackwhite zadebiutują jeszcze w 2022 roku, natomiast Survival Island jest planowane na 2023 r. Widzimy, że nasze tytułu mają bardzo duży potencjał rynkowy. W przypadku platformy Nintendo Switch mamy dostęp do szerokiego rynku – ponad 92 milionów graczy

mówi Mateusz Niżnik, wiceprezes RAION Games.

Inwestorzy mogą zainwestować 2,4 mln zł w RAION Games w crowdfundingu dłużnym. Spółka oferuje oprocentowanie w wysokości 9 proc. rocznie i wypłatę odsetek co pół roku, czas trwania inwestycji to 24 miesiące. Pożyczka może być zamienna na akcje z 20 proc. dyskontem. Studio nie wyklucza także debiutu na rynku NewConnect w 2022 roku. Spółka chce przede wszystkim skorzystać na małej konkurencji i rosnącej popularności gier typu Indie Premium na konsole Nintendo Switch. Budżet produkcyjny jednego tytułu wynosi maksymalnie 0,5 mln zł, a cykl produkcyjny 12 miesięcy. Inspiracją studia jest Bandai Namco Entertainment wraz z takimi tytułami, jak Tekken, Dragon Ball i Naruto, cieszące się powodzeniem wśród graczy młodszego, jak i starszego pokolenia na całym świecie.

Chcemy weryfikować na bieżąco nasze założenia, przez co cykl produkcyjny każdego z tytułów nie jest przesadnie długi. Z drugiej strony, tworzone gry pasują do obecnych trendów w popkulturze, przez co liczymy na duże zainteresowanie wśród graczy

dodaje Mateusz Niżnik.

Z szacunków spółki wynika, że liczba wszystkich gier dostępnych na Nintendo Switch to około 6,7 tys. sztuk, w tym ponad 1000 gier to platformowe. Dla porównania na Steam jest to 111,4 tys. gier, z czego ponad 7,8 tys. to gry platformowe.

RAION Games jest spółką stowarzyszoną, 25 proc. akcji spółki posiada notowane na GPW PunkPirates, które rozwija gry z segmentu VR. Najbliższe premiery zaplanowane przez RAION Games to: Datenshi: Reborn i Flyin Fat.

Źródło
Tagi

Skomentuj artykuł: