Rusza nabór na mieszkania w Mińsku Mazowieckim

Już za miesiąc rozpocznie się nabór wniosków do 138 mieszkań w Mińsku Mazowieckim przy ul. Klonowej - poinformowała w piątek spółka PFR Nieruchomości. Dodała, że zawieranie umów najmu ruszy w czwartym kwartale tego roku.

W piątkowym komunikacie PFR Nieruchomości podano, że pierwsza część rekrutacji, czyli składanie wniosków, potrwa od 10 maja do 31 maja i będzie odbywało się za pośrednictwem strony www.minskmazowiecki.mdr.pl. Zawieranie umów najmu ruszy w czwartym kwartale 2021.

Jak podkreśliła, cytowana w komunikacie Krystyna Wąchała-Malik z zarządu PFR Nieruchomości, 138 mieszkań w Mińsku Mazowieckim to pierwsze osiedle na Mazowszu, na którym wystartuje nabór.

"Osiedle powstaje w sąsiedztwie placówek edukacyjnych, punktów usługowych i sklepów, ale także oferuje bardzo dobry dostęp do infrastruktury drogowej i kolejowej. Dzięki niej do centrum Warszawy można dotrzeć w niespełna godzinę"

wskazała.

Spółka podała, że pierwszą część naboru przeprowadzi miński samorząd. Zgodnie z kryteriami uchwalonymi przez radnych na największą liczbę punktów mogą liczyć ci, którzy nie mają własnego mieszkania, a także osoby, które mieszkają i rozliczają się z podatków w Mińsku Mazowieckim. Przypomniano, że radni zdecydowali o premiowaniu rodzin z dziećmi, seniorów, osób z niepełnosprawnościami i rodzin, które utraciły domy na skutek działania żywiołu. Dodatkowe punkty otrzymają również osoby mające książeczkę mieszkaniową.

W drugiej części naboru, PFR Nieruchomości zweryfikuje tzw. zdolność czynszową – sprawdzi, czy przyszli najemcy są w stanie wykazać łączny miesięczny dochód netto, np. pensja z tytułu umowy o pracę, jak również dodatkowe dochody np. świadczenie 500+, na poziomie umożliwiającym opłacenie miesięcznego czynszu z tytułu najmu mieszkania. Ponadto, każdy potencjalny najemca będzie sprawdzany w BIG Infomonitor. Podpisywanie pierwszych umów najmu zaplanowano na czwarty kwartał 2021 roku - poinformowano.

Inwestycja przy Klonowej to dwa budynki o niskiej, 4-piętrowej zabudowie ze 138 lokalami. Na osiedlu znajdzie się też plac zabaw. Lokatorzy będą mieli do dyspozycji 110 miejsc parkingowych w garażu podziemnym i 38 naziemnych.

"Osiedle, powstające w ramach rządowego programu, przy ul. Klonowej uzupełni lukę i zapewni mieszkanie rodzinom, które nie mogą sobie pozwolić na kredyt. Nasze kryteria opracowaliśmy zgodnie z potrzebami mieszkańców, a także w sposób, który zachęci ich do pozostania w Mińsku i związania swojej przyszłości z naszym miastem"

wskazał burmistrz Mińska Mazowieckiego Marcin Jakubowski.

Od początku 2021 roku spółka PFR Nieruchomości uruchomiła dwa nabory na około 620 mieszkań. Ponad pół tysiąca znajduje się na katowickim Nowym Nikiszowcu. W ciągu niespełna miesiąca wpłynęło 2116 zgłoszeń od zainteresowanych najmem mieszkania w tej lokalizacji. Kolejnych 108 mieszkań, do których do 15 kwietnia trwa nabór wniosków, znajduje się przy ul. Gen Roweckiego w Świdniku. Po trzech tygodniach jest już ponad ośmiu chętnych na jedno mieszkanie. Jeszcze wiosną tego roku spółka PFR Nieruchomości planuje uruchomić nabory na ponad 800 mieszkań w Dębicy, Łowiczu, Radomiu oraz Krakowie.

Źródło

Skomentuj artykuł: