Stolica Górnego Śląska z mieszkaniami w ramach Mieszkania+

11 stycznia ruszy nabór do 513. mieszkań na Nowym Nikiszowcu. Pierwszy etap naboru to przyznanie punktów na podstawie kryteriów społecznych przyjętych przez katowicki samorząd. Druga część będzie polegała na sprawdzeniu tzw. zdolności czynszowej potencjalnych najemców. Zgodnie z przyjętym harmonogramem cały proces potrwa cztery miesiące, tak by w maju 2021 r. rozpoczęło się zawieranie umów najmu.

Osiedle Nowy Nikiszowiec realizuje MDR Katowice sp. z o.o. złożona z katowickiego TBS i PFR Nieruchomości SA - spółki odpowiedzialnej za rynkową część rządowego programu mieszkaniowego. Ponad pół tysiąca mieszkań przy ul. Górniczego Dorobku to nie tylko inwestycja, która jako pierwsza na Śląsku zostanie przekazana najemcom, ale także najbardziej wpisująca się charakter lokalizacji, w której powstaje. Osiedle położone niespełna półtora kilometra od Nikiszowca nawiązuje swoim układem urbanistycznym i architekturą do zabytkowej dzielnicy. 

W ramach inwestycji oferowane są mieszkania o różnorodnej strukturze i metrażach. To zarówno mieszkania dwu-, trzy- i czteropokojowe, od 36 mkw. do niemal 95 mkw. Dodatkowo w parterach budynków przewidziano 14 lokali usługowych.

Budowanie mieszkań na wynajem to ważna misja i mierzenie się z dużymi oczekiwaniami, ale przede wszystkim ogromna odpowiedzialność za jakość życia przyszłych najemców. Finalizujemy tę inwestycję w szczególnym momencie. Trwająca pandemia sprawia, że dach nad głową jest dla nas wszystkich największą wartością

podkreśla Krystyna Wąchała-Malik, członek zarządu PFR Nieruchomości SA.

Wśród ubiegających się o mieszkania na Nowym Nikiszowcu na dodatkowe punkty mogą liczyć m.in. rodziny z dziećmi, osoby poniżej 35. i powyżej 65. roku życia, niepełnosprawni czy rozliczający się z podatku dochodowego w Katowicach.

Poziom zaawansowania prac budowlanych na osiedlu Nowy Nikiszowiec osiągnął 87 proc. W dwóch kwartałach trwają prace wykończeniowe w mieszkaniach i na klatkach schodowych. W trzecim, poza pracami wewnątrz budynków, finalizowane jest wykonanie elewacji. Generalnym Wykonawcą inwestycji jest spółka IDS-BUD.

Źródło

Skomentuj artykuł: