Światowe Forum Ekonomiczne w Davos. Oglądaj najciekawsze panele i debaty

Światowe Forum Ekonomiczne w Davos rozpoczęło się w poniedziałek o godz. 18 ceremonią wręczenia Kryształowych Nagród za pracę na rzecz ochrony środowiska, bezpieczeństwa żywnościowego, zmian klimatu, zdrowia psychicznego i edukacji. Forum potrwa do soboty.

Na Promenade pod numerem 67 zlokalizowany jest też Dom Polski (Polish House), czyli polski pawilon konferencyjny, otwarty po raz pierwszy w 2019 r. Jego działalność zainaugurował wówczas prezydent Andrzej Duda, który w tym roku również weźmie udział w panelach dyskusyjnych, organizowanych w Davos.

Od wtorku do piątku Dom Polski będzie gościł ponad 30 międzynarodowych prelegentów, którzy będą dyskutować o globalnej gospodarce, europejskiej niezależności energetycznej i innowacyjnych technologiach. Sale w Domu Polskim noszą nazwy różnych polskich miast, w tym Krakowa, Wrocławia oraz Katowic.
Niedaleko polskiego pawilonu znajduje się też Dom Ukraiński. Na budynku, który we wtorek będzie gościł polskiego prezydenta, widnieje duże hasło „Ukraine is you”. 

Zapraszamy do śledzenia transmisji z paneli i debat organizowanych w ramach Światowe Forum Ekonomiczne w Davos:
 

Źródło

Skomentuj artykuł: