Terminale płatnicze w części kantorów w Polsce

Płatności elektroniczne, to kolejny krok milowy w świecie bezpiecznych płatności bezgotówkowych. To jeden z pierwszych projektów, zmieniający rynek zakupu walut w kantorach, bo jak do tej pory możliwa była wyłącznie płatność gotówkowa. 


Terminale płatnicze POS zostały uruchomione dla płatności w sektorze Money Exchange i Bill Payment – zapewnia firma SIX Payment Services. W obecnej sytuacji pandemii koronawirusa na całym świecie płatności bezgotówkowe, to dzisiaj jedna z najbezpieczniejszych form płatności, a tym samym unikanie dotykania banknotów i monet.

Terminale w kantorach spełniają wymagania dotyczące obsługi klienta oraz komfortu użytkowania przez obie strony. Oznacza to, że kwota zostaje wprowadzona na terminalu stacjonarnym przez pracownika kantoru, natomiast za szybą, po stronie klienta, znajduje się terminal z kolorowym wyświetlaczem, na którym klient wprowadza PIN. Płatność może odbywać się zbliżeniowo, jak i wprowadzając kartę do terminala.

Pierwsze urządzania już pracują w wybranych kantorach, natomiast firma prowadzi dalsze prace mające na celu ulepszenie hardware’u terminali, dzięki czemu już wkrótce będą one mogły działać z wykorzystaniem każdego możliwego systemu łączności - od internetu przez 3G/4G, aż do WiFi. Terminale, umożliwiające świadczenie usług finansowych w kantorach, obsługują nie tylko polskie, ale też międzynarodowe karty płatnicze, w tym karty debetowe oraz kredytowe, między innymi karty Visa, Mastercard, Maestro, V PAY, JCB, UPI i inne.

Nie bez znaczenia są też koszty, które muszą ponieść właściciele kantorów. W tym projekcie koszt obsługi kart nie jest wyższy niż koszt obsługi gotówkowej.

Skomentuj artykuł: