Turystyczne boom w Hiszpanii. Ośmiokrotnie więcej turystów

W marcu br. liczba turystów odwiedzających Hiszpanii była osiem razy wyższa niż w analogicznym okresie rok temu i wyniosła 4 mln osób. Poziom zbliża się do wyników sprzed pandemii Covid-19 - poinformował Reuters.

Reuters podał, że w marcu br. turyści wydali 5,07 mld euro, dla porównania, w marcu 2021 r. zostawili "ledwie" 544 mln euro.

Jak poinformowała agencja, powołując się na czwartkowe dane Narodowego Instytutu Statystyki (INE), po zniesieniu większości obostrzeń sanitarnych Hiszpanię odwiedziło w marcu 4 mln osób, czyli osiem razy więcej niż rok temu.

"Hiszpania zamknęła pierwszy kwartał dobrymi danymi na temat przyjazdów i wydatków turystów, przy czym spodziewamy się nasilenia tej tendencji w okresie letnim" - napisała w czwartek na Twitterze Reyes Maroto szefowa hiszpańskiego resortu przemysłu, handlu turystyki.

Jak wskazano, liczba turystów przybywających do Hiszpanii w marcu była wciąż o 1,6 mln niższa od tej z marca 2019 r., czyli przed pandemią COVID-19. W tamtym okresie wydano 6,03 mld euro.

Agencja przypomniała, że ograniczenia w podróżach międzynarodowych związane z wirusem COVID-19 spowodowały, że w 2020 roku hiszpański sektor turystyczny "padł na kolana". Przed pandemią turystyka stanowiła 12 proc. hiszpańskiego PKB.

Źródło

Skomentuj artykuł: