Wyróżnienie dla Łucznika

W najnowszej edycji magazynu Raport Społecznej Odpowiedzialności Biznesu Fabryka Broni „Łucznik” - Radom sp. z o.o. została wyróżniona za wsparcie rozwoju pracowników i szeroki wachlarz benefitów pozapłacowych. 

- Za każdym sukcesem stoi stabilny zespół - mówi Maciej Borecki p.o. prezes Fabryki Broni „Łucznik” - Radom. Wysoko wyspecjalizowany charakter naszej działalności wymaga od załogi profesjonalizmu i ogromnej dbałości o szczegóły. Odpowiedzialność za kadrę fabryki jest wartością nadrzędną i szanowaną przez zarząd firmy. Dlatego jednym z priorytetów Fabryki Broni jest podnoszenie kwalifikacji naszych pracowników - dodaje Borecki.

Fabryka dofinansowuje m.in. naukę języka obcego. Dodatkowym atutem pracy w Łuczniku jest dla specjalistów dostęp do nowych technologii, współpraca z uczelniami, możliwość udziału w targach, a także współpraca w ramach Grupy PGZ.

Oprócz działań edukacyjnych Łucznik oferuje również szereg benefitów pozapłacowych, z których korzystają nasi pracownicy. Chodzi o pracowniczy program emerytalny, program opieki medycznej, karty sportowe, nieoprocentowane pożyczki z Pracowniczej Kasy Zapomogowo-Pożyczkowej, pomoc świąteczną, dofinansowania do wypoczynku, upominek w związku z urodzeniem dziecka czy spotkania integracyjne, które są w naszej firmie tradycją, choć z uwagi na pandemię, część z nich została w ostatnim roku ograniczona.

Fabryka Broni dba też o bezpieczeństwo pracowników w pandemii Covid-19. Dodatkowo jej zarząd w czasie ostatniego wzrostu ilości zakażeń w Polsce podjął decyzję o zakupie pulsoksymetrów dla każdego pracownika. Za pomocą urządzenia można kontrolować ewentualne ograniczenie wydolności płuc, a tym samym wykryć pierwsze symptomy choroby i podjąć odpowiednie środki lecznicze. Rozpoczęto też prace nad odpowiednimi rozwiązaniami logistycznymi i przygotowaniem infrastruktury spółki do wzięcia udziału w Narodowym Programie Szczepień i przeprowadzenia akcji szczepień pracowników na terenie zakładu.

 

Skomentuj artykuł: