Zmiana na fotelu prezesa Alior Banku

Krzysztof Bachta złożył rezygnację z funkcji prezesa Alior Banku z dniem 12 maja - poinformował dziś bank. Rada nadzorcza przyjęła jego rezygnację i powołała w skład zarządu Iwonę Dudę, powierzając jej stanowisko wiceprezesa i kierowanie pracami zarządu.

"Zarząd Alior Bank Spółka Akcyjna informuje, że w dniu 12 maja 2020 r. Pan Krzysztof Bachta złożył rezygnację z pełnienia funkcji Prezesa Zarządu Alior Banku S.A. z dniem 12 maja 2020 r." - poinformował bank w komunikacie.

Jak dodano, rada nadzorcza banku przyjęła rezygnację Bachty i podziękowała za jego wkład "w budowanie pozycji rynkowej Banku".

"Jednocześnie z dniem 12 maja 2020 r. Rada Nadzorcza Banku powołała w skład Zarządu Banku Panią Iwonę Dudę, powierzając jej stanowisko Wiceprezesa Zarządu oraz kierowanie pracami Zarządu" - czytamy.

Ponadto, rada nadzorcza upoważniła jej przewodniczącego Tomasza Kulika do podpisania w imieniu RN wniosku do Komisji Nadzoru Finansowego o wyrażenie zgody na powołanie Iwony Dudy na prezesa zarządu banku.

Źródło

Skomentuj artykuł: