Belgijski przewoźnik wraca na Lotnisko Chopina

Od 1 czerwca belgijskie Brussels Airlines wznawia loty między Warszawą a Brukselą – przekazało Lotnisko Chopina. Jak zaznaczono, przez okres wakacyjny rejsy będą odbywać się 6 razy w tygodniu, a od początku września planowane jest zwiększenie częstotliwości do 12 lotów tygodniowo.

Jak poinformowało Lotnisko Chopina, po pandemicznej przerwie na lotnisko powrócił belgijski przewoźnik Brussels Airlines.

"Jest ogromną przyjemnością dla mojego zespołu i dla mnie, że możemy ogłosić wznowienie rejsów Brussels Airlines między Warszawą a Brukselą od 1 czerwca 2023 roku samolotami z rodziny Airbus A320" – przekazał cytowany w komunikacie dyrektor generalny Grupy Lufthansa na Polskę i Czechy René Koinzack.

Wskazano, że przez okres wakacyjny rejsy będą się odbywać 6 razy w tygodniu, a od początku września planowane jest zwiększenie częstotliwości do 12 lotów tygodniowo. Trasa ma być obsługiwana samolotami A319 i A320, które są w stanie zabrać na pokład między 140 a 180 pasażerów.

Dodano, że Bruksela znajduje się na 12 miejscu wśród najpopularniejszych kierunków z warszawskiego lotniska. W ciągu pierwszych czterech miesięcy bieżącego roku na trasie z i do belgijskiej stolicy podróżowało ponad 95.000 pasażerów.

Źródło

Skomentuj artykuł: