Dotacje dla twórców technologii cyfrowych

25 tys. euro dotacji mogą uzyskać wynalazcy, biznesmeni oraz naukowcy działający w obszarze cyfrowych technologii w ramach tegorocznej edycji konkursu EIT Digital Venture Program prowadzonego przez Krakowski Park Technologiczny.

Sonia Bazan, koordynatorka EIT Digital Venture Program w Polsce poinformowała w środę, że zaproszenie jest skierowane do innowatorów i przedsiębiorców, którzy zaczynają swoją przygodę z biznesem.

„By sięgnąć po 25 tys. euro i zapewnić sobie eksperckie wsparcie, nie trzeba mieć własnej firmy ani prowadzić startupu. Kluczem do sukcesu jest w tym wypadku oryginalny pomysł na usługę i produkt z obszaru Digital Industry, Digital Tech, Digital Wellbeing lub Digital Cities” - wskazała.

Zgodnie z regulaminem pomysł musi być zgłoszony przez minimum dwuosobowy zespół, którego członkowie wykażą się umiejętnościami zarówno menadżerskimi, jak i technologicznymi. Do naboru kwalifikują się zarówno innowacyjne pomysły, jak i tzw. dowody słuszności konceptu (proof of concept) bądź prototypy.

Zgłoszenie może dotyczyć mobilnej aplikacji, oprogramowania czy fizycznego urządzenia. Może ono wykorzystywać dowolną technologię cyfrową.

„Oceniany będzie potencjał danego rozwiązania i możliwość jego komercjalizacji” - zaznaczyła Bazan.

Zwycięzcy otrzymają 25 tys. euro na zbudowanie zespołu, podniesienie jego kompetencji, uruchomienie działań marketingowych oraz dalsze działania z obszaru badań i rozwoju. Zostaną również objęci ośmiotygodniowym programem wsparcia, podczas którego wspólnie z ekspertami udoskonalą swoje rozwiązanie.

Źródło

Skomentuj artykuł: