Dwie spółki notowane na giełdzie w Amsterdamie na warszawskim parkiecie

Na wniosek Wprowadzającego Animatora Rynku (WAR) – Santander Biura Maklerskiego – 5 października 2023 r. na GlobalConnect zadebiutują kolejne dwie spółki. Będą to akcje spółek notowanych na Euronext Amsterdam: holenderskiego koncernu inwestycyjnego Prosus, który jest właścicielem znanych w Polsce marek, jak OLX, OtoDom, PayU, Otomoto, a także kluczowej firmy na rynku światowym w segmencie wytwarzania półprzewodników - ASML Holding.

GlobalConnect

Obecnie w obrocie dostępne są akcje 13 spółek: Adidas, Allianz, Bayer, BMW, Inditex (Zara, Pull&Bear, Massimo Dutti, Bershka, Stradivarius, Oysho, Zara Home), Jeronimo Martins (właściciel m.in. sieci sklepów Biedronka), Mercedes Benz, Porsche, RWE, SAP, Siemens, Volkswagen i Zalando. Planowane jest dalsze, sukcesywne rozbudowywanie oferty. 

GlobalConnect to nowy rynek GPW, który ruszył w listopadzie 2022 r. Na tym rynku notowane są akcje wprowadzane do obrotu przez Wprowadzającego Animatora Rynku (WAR) bez zgody emitenta. Dzięki nowemu rynkowi inwestorzy mogą kupować i sprzedawać na GPW akcje największych i najbardziej znanych spółek zagranicznych. Obecnie jedynym WAR, który wprowadza akcje spółek zagranicznych do obrotu na GlobalConnect, jest Santander Biuro Maklerskie.

Źródło

Skomentuj artykuł: