Zwycięzca jackpot Powerball wygrał 1,08 miliarda USD. Ekspert radzi co zrobić z wygraną

Po trzech miesiącach bez zwycięzcy, szczęśliwy posiadacz kuponu w Kalifornii w końcu wygrał kumulację Powerball o wartości 1,08 miliarda dolarów - trzecią najwyższą w historii. Ekspert odradza natychmiastową wypłatę i wydawanie wygranej.

Zwycięski kupon został zakupiony w Las Palmitas Mini Market w centrum Los Angeles. Zwycięzca ma teraz do wyboru wypłatę nagrody w formie renty przez 30 lat lub jednorazową wypłatę ryczałtową w wysokości 558,1 miliona dolarów.

Wypłata renty rozłożona jest na 30 lat, natomiast kwota ryczałtowa jest wypłacana od razu. Większość zwycięzców wybiera wypłatę ryczałtową, mimo że jest to mniej niż połowa wymienionej kwoty jackpota, ponieważ środki te można reinwestować od razu, a nie stopniowo przez 30 lat.

Mark Cuban, biznesmen i gwiazda „Shark Tank” ABC, ma inne zdanie na temat tego, co zwycięzca powinien zrobić z pieniędzmi. Cuban twierdzi wprost, że jeśli chodzi o duże jackpoty, bezpieczniej po prostu jest trzymać większość pieniędzy w banku, niż ryzykować inwestycje, które mogą się nie opłacić.
„Nie bierz ryczałtu”, „Nie bierz ryczałtu” roku. „Nie chcesz rozwalić wszystkiego w jednym miejscu”.

Chociaż może być kuszące, aby wziąć ryczałt i szybko zwiększyć pieniądze dzięki inwestycjom, nie warto ryzykować, twierdzi ekspert. „Nie stajesz się mądrym inwestorem, gdy wygrywasz na loterii”, przekonuje Cuban. „Nie inwestuj. Możesz umieścić wygraną w banku i żyć wygodnie. Na zawsze”. Dodatkowo, dzięki rencie otrzymujesz pełną kwotę jackpota, która jest obfita i z naddatkiem starczy na całe życie w luksusie. 

Inna rada Cubana dla zwycięzców to zatrudnienie prawnika podatkowego, zanim odbierze się wygraną. Pomoże on opracować plan, aby w pełni wykorzystać twoją wygraną.

Jedno jest pewne, jakąkolwiek wypłatę wybierze zwycięzca, powinien spodziewać się, że jego życie się zmieni. „Jeśli wczoraj byłeś szczęśliwy, jutro będziesz o wiele szczęśliwszy” - twierdzi Cuban w rozmowie z „Dallas Morning News”. „Życie staje się łatwiejsze, gdy nie musisz się martwić o rachunki.”

Źródło

Skomentuj artykuł: