Kolejny zakład w Polsce zamyka produkcję

Kolejny zakład zapowiada likwidację produkcji i grupowe zwolnienie. Tym razem to fabryka TOHO Poland w Radomiu, specjalizująca się m.in. w częściach do łożysk oraz amortyzatorów. Pracę ma stracić 115 osób.

TOHO to japońska firma, która działa w Radomiu od 2002 r. To jedyny oddział firmy w Europie. Jak czytamy na stronie, TOHO specjalizuje się w produkcji wysokiej jakości części do łożysk kulkowych, mających zastosowanie w różnych gałęziach przemysłu, jak również w produkcji części metalowych dla przemysłu samochodowego.

Jak podaje lokalny serwis echodnia.eu, firma zapowiedziała zakończenie produkcji w zakładzie w Radomiu - wygaszanie ma rozpocząć się w drugiej połowie 2024 r., a zakład ma ostatecznie zakończyć działalność jesienią 2025r. Pracę straci 115 pracowników zatrudnionych w zakładzie, a firma ma zaproponować im pakiet wsparcia.

Echodnia.eu, powołując się na komunikat prasowy firmy, pisze, że powodem zamknięcia fabryki jest "narastająca od kilku lat niesprzyjająca sytuacja makroekonomiczna, w szczególności wzrostem cen energii i surowców oraz wynikającym z niego spadkiem zamówień w połączeniu ze wzrostem kosztów operacyjnych".
 

Źródło

Skomentuj artykuł: