Solidarność będzie protestować razem z rolnikami

Solidarność jest gotowa protestować razem z rolnikami. Taką możliwość przedstawił dzisiaj przewodniczący Komisji Krajowej NSZZ "S", Piotr Duda. - Nie pozwolimy unijnym elitom zniszczyć naszej gospodarki - napisał na Twitterze Duda.

Podczas obrad Komisji Krajowej NSZZ "Solidarność" podjęto decyzję o udzieleniu wsparcia protestującym rolnikom.

- Będziemy wspólnie organizować akcje protestacyjne, dopóki nasze władze nie zaczną bronić interesów Polski i nie przeciwstawią się europejskiej polityce klimatycznej, która jest sprzeczna z naszymi interesami, powoduje zubożenie społeczeństwa i likwidację tysięcy miejsc pracy. Nie pozwolimy unijnym elitom zniszczyć naszej gospodarki - zapowiedział w mediach społecznościowych Piotr Duda.

W trwające od kilkunastu dni protesty rolników zaangażowani są rolnicy lokalni oraz lokalne stowarzyszenia i organizacje rolnicze, a także organizacje związkowe NSZZ Rolników Indywidualnych "Solidarność" czy rolnicze OPZZ. Protestujący rolnicy domagają się zatrzymania Zielonego Ładu oraz biurokratycznych procedur narzucanych przez Unię Europejską, sprzeciw wobec niekontrolowanego importu towarów rolno-spożywczych z Ukrainy oraz państw spoza UE. W ostatnich dniach protesty w Polsce przybierają na sile.

Rząd stara się łagodzić emocje, jednak rolnicy zarzucają rządzącym brak konkretów w rozmowach.

Źródło

Skomentuj artykuł: