Airport Kraków z dużym wzrostem pasażerów

W czerwcu z usług lotniska Kraków Airport skorzystało ponad 202,5 tys. pasażerów, czyli o 73 proc. mniej w stosunku do czerwca 2019 roku, ale już 161 proc. więcej w porównaniu z poprzednim miesiącem, czyli majem 2021 r.

Niezwykle cieszy nas wzrastający z tygodnia na tydzień ruch pasażerski na krakowskim lotnisku, ale wiemy, jak wiele wyzwań czeka jeszcze branże lotniczą i turystyczną

zaznaczył w czwartek prezes Kraków Airport Radosław Włoszek.

Jak przypomniał, krakowskie lotnisko w letniej siatce połączeń posiada ponad 140 połączeń - w tym 10 nowych - do 32 krajów, które obsługuje 19 linii lotniczych.

Coraz więcej przewoźników powraca też do Krakowa – wskazał prezes. Według niego pozwoli to na ożywienie gospodarcze miasta i całego województwa małopolskiego. W ostatnich miesiącach były to takie linie jak: Austrian Airlines, SWISS, Eurowings, Aegean Airlines, Norwegian i Transavia. Polski narodowy przewoźnik PLL LOT po 13 latach przerwy przywrócił w czerwcu bezpośrednie połączenie z Nowego Jorku do Krakowa.

Kraków Airport jest drugim lotniskiem w Polsce pod względem liczby obsłużonych pasażerów i największym portem regionalnym. Z powodu pandemii koronawirusa w całym zeszłym roku obsłużył blisko 2,6 mln pasażerów, czyli o 69 proc. mniej niż rok wcześniej.

Źródło

Skomentuj artykuł: