Przewozy Regionalne, których pociągi kursują pod marką Polregio, przewiozły w roku 2019 o 7,7 mln pasażerów więcej niż w 2018 r. - informuje przewoźnik w czwartkowym komunikacie i dodaje, że w ubiegłym roku z jego usług skorzystało 88,9 mln pasażerów. Rok wcześniej było ich 81,2 mln.
Jak informuje spółka, najwyższy wzrost zainteresowania pociągami największego przewoźnika w Polsce nastąpił w województwie dolnośląskim, pomorskim i wielkopolskim.
"Liczba przewiezionych pasażerów w 2019 roku pokazała, że obraliśmy słuszny kierunek rozwoju w pierwszym roku po zakończonym sukcesem procesie restrukturyzacji, a także dobrą współpracę z władzami samorządowymi. (...) Mogę zapewnić, że także 2020 rok upłynie pod znakiem kolejnych udogodnień dla pasażerów"
Według przewozów Regionalnych zwiększenie liczby pasażerów o blisko 8 mln to między innymi efekt lepszej oferty przewozowej zamawianej i finansowanej przez samorządy poszczególnych województw oraz wciąż podnoszonej jakości świadczonych usług.
"Pasażerowie coraz chętniej decydują się na regularne korzystanie z Polregio w dojazdach do szkół, uczelni i pracy, także dzięki lepszemu dopasowaniu rozkładu jazdy do ich potrzeb oraz krótszym czasom przejazdów na wielu zmodernizowanych liniach kolejowych. Tylko z biletów okresowych skorzystało w 2019 roku o 4,98 proc. więcej pasażerów niż w roku 2018"
Przewozy Regionalne informują, że coraz większą popularnością cieszą się oferty zintegrowane z komunikacją miejską w miastach i aglomeracjach, połączenia pomiędzy Łodzią a Warszawą. Przewoźnik uruchamiał także połączenia sezonowe do wielu licznie odwiedzanych miejscowości turystycznych na wybrzeżu i w górach, np. do Świnoujścia, Kołobrzegu, Ustki, Darłowa, Helu, Sopotu, Krynicy Zdroju, Zakopanego czy Buska-Zdroju.
Przewozy Regionalne powstały w 2001 r. Są największym pasażerskim przewoźnikiem kolejowym w Polsce. Udział firmy w rynku kolejowych przewozów pasażerskich wynosi ponad 26 proc. Każdego dnia na tory w całym kraju wyjeżdża około 1900 pociągów zamawianych i finansowanych przez samorządy wojewódzkie. Pociągi Polregio zatrzymują się na ponad 1900 stacjach. Większościowym akcjonariuszem spółki jest Agencja Rozwoju Przemysłu, która ma 50 proc. plus jeden udział.