Pociągi z powakacyjną korektą rozkładu jazdy

W niedzielę 3 września 2023 r. wchodzi w życie planowa, powakacyjna korekta rocznego rozkładu jazdy pociągów – informuje Urząd Transportu Kolejowego (UTK). Pociągi według tego rozkładu jazdy będą kursowały do 11 listopada br. Podpowiadamy gdzie szukać informacji.

W okresie obowiązywania rozkładu jazdy pociągów 2022/2023 zarządca infrastruktury PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. przewidział cztery korekty związane m.in. z pracami remontowymi na liniach kolejowych. Kolejna zmiana zaplanowana jest jeszcze na 12 listopada 2023 r.

Wrześniowa korekta rozkładu jazdy przyniesie kilka istotnych zmian. W związku z kolejnym etapem prac modernizacyjnych na linii Kraków – Zakopane do stolicy polskich Tatr ponownie dojedziemy zastępczą komunikacją autobusową. Przestaną również kursować połączenia sezonowe. Na 1 października br. zaplanowane jest natomiast uruchomienie pociągów po nowej linii kolejowej (łącznicy) prowadzącej bezpośrednio do położonego pod Rzeszowem Portu Lotniczego Jasionka (nazwa stacji kolejowej: Jasionka Lotnisko).

Szczegóły dotyczące nowej wersji rozkładu jazdy powinny być ogłoszone co najmniej na 21 dni przed ich wejściem w życie na stronie internetowej zarządcy infrastruktury. Na dworcach i peronach lub drogach dojścia do nich powinny pojawić się w formie plakatów co najmniej z 10-dniowym wyprzedzeniem. Przyszły rozkład jazdy powinien być również dostępny na stronach internetowych przewoźników, choć ustawa nie nakłada na nich konkretnych terminów publikacji.

Korekta rozkładu - ważne linki:
 - Oficjalny internetowy rozkład jazdy zarządcy infrastruktury PKP PLK: https://portalpasazera.pl/
-  Generator elektronicznych plakatów stacyjnych: https://portalpasazera.pl/Plakaty
 - Sieciowy rozkład jazdy: https://portalpasazera.pl/Tablice
- Adresy stron przewoźników pasażerskich oraz numery telefoniczne infolinii można znaleźć na stronie UTK po kliknięciu w logo wybranego przewoźnika.
 

Źródło

Skomentuj artykuł: