Warszawskie lotnisko bije kolejne rekordy

Wyniki przewozowe wszystkich letnich miesięcy na Lotnisku Chopina okazały się lepsze od prognoz - pisze Gazeta Polska Codziennie. Tylko we wrześniu, ostatnim miesiącu sezonu wakacyjnego, port odprawił blisko 1,88 mln pasażerów. 

Wyniki przewozowe wszystkich letnich miesięcy na Lotnisku Chopina okazały się lepsze od prognoz - pisze Gazeta Polska Codziennie. Tylko we wrześniu, ostatnim miesiącu sezonu wakacyjnego, port odprawił blisko 1,88 mln pasażerów.

W całym sezonie wakacyjnym, czyli od czerwca do końca września, z usług stołecznego portu skorzystało łącznie 7.559.144 osób. To wynik lepszy o ponad 27 tys. od wyniku rekordowego lata 2019 r. We wrześniu Lotnisko Chopina odprawiło dokładnie 1.879.493 pasażerów, nieznacznie więcej w odniesieniu do analogicznego okresu 2019 r. Rekordowym dniem miesiąca okazał się 22 września, kiedy to lotnisko obsłużyło 67.169 podróżnych. Stołeczny port we wrześniu odprawił 1,13 mln podróżnych w ruchu Schengen i 743 tys. w ruchu Non-Schengen. Natomiast 144 tys. pasażerów skorzystało z połączeń krajowych.

Przez cztery miesiące sezonu wakacyjnego Lotnisko Chopina odprawiło ponad 1,55 mln pasażerów lotów czarterowych, co oznacza wzrost o ponad 23 proc. w porównaniu z analogicznym okresem przedpandemicznego 2019 r. Wśród najpopularniejszych kierunków podróży z Lotniska Chopina we wrześniu znalazły się: Turcja, Hiszpania, Grecja oraz Niemcy. Natomiast w ciągu trzech pierwszych kwartałów 2023 roku pasażerowie ze stołecznego portu najchętniej wylatywali do takich miast jak: Londyn, Antalya, Paryż, Amsterdam i Frankfurt.

Jak informuje spółka Polskie Porty Lotnicze, pod koniec października, wraz ze zmianą czasu letniego na zimowy, zmienia się siatka połączeń lotniczych. W nadchodzącym sezonie z Lotniska Chopina uruchomionych zostanie kilka nowych tras. Od końca października liniami Wizz Air z Warszawy polecieć będzie można do Agadiru w Maroko, na pokładzie samolotów Sky Express do Aten, a samolotów PLL LOT do Rzymu. Natomiast pod koniec lutego narodowy przewoźnik uruchomi nowe połączenia na trasie Warszawa-Taszkient. Jak co roku w okresie Świąt Bożego Narodzenia kilka dodatkowych połączeń do Dublina wprowadzi Aer Lingus. Tradycyjnie, powracają też zimowe trasy: WIZZ AIR do Grenoble, Turynu i Werony oraz PLL LOT do Dubaju.

Skomentuj artykuł: