Jak optymalizować zużycie energii? Przygotowano specjalną ofertę dla klientów biznesowych

Firma PGE Obrót z Rzeszowa przygotowała specjalną ofertę dla klientów biznesowych. W jej ramach, dzięki specjalnemu systemowi, klienci spółki mogą łatwo monitorować i redukować zużycie energii.

Jak poinformował wiceprezes PGE Obrót zajmujący się sprzedażą i obsługą klienta Jan Maciej Mądrzak, oferta powstała we współpracy z firmą Lerta i jest skierowana przede wszystkim dla zarządzających obiektami biurowymi, przemysłowymi lub budynkami użyteczności publicznej.

Jak wyjaśnił wiceprezes, system Lerta pozwala na monitorowanie zużycia energii i kosztów przy zarządzaniu nieruchomością z dokładnością do poszczególnych pomieszczeń. Dodatkowo system umożliwia przeprowadzenie rzetelnego podziału kosztów pomiędzy najemcami budynku.

„Często słyszymy od przedsiębiorców i zarządzających firmami, że coraz większym wyzwaniem staje się analiza profilu zużycia energii i jego optymalizacja w kontekście konkretnych stref rozliczeniowych. Pytają, w jaki sposób mogą niwelować zużycie, szczególnie w godzinach szczytowych, aby nie zakłócić swoich procesów biznesowych. Proponowany system jest odpowiedzią na te potrzeby” 

podkreślił Mądrzak.

System oferowany przez PGE Obrót przewiduje i optymalizuje zużycie energii, biorąc pod uwagę wiele danych, takich jak prognoza pogody, profil termiczny urządzeń, liczbę osób korzystających z pomieszczeń, oczekiwaną temperaturę w pomieszczeniu, a nawet ceny na rynkach energii. Następnie system samodzielnie steruje urządzeniami.

W ramach systemu są montowane m.in. bezprzewodowe urządzenia pomiarowe, dzięki którym możliwe są odczyty danych z dowolnych liczników mediów. Ich montaż albo integracja z już istniejącymi systemami automatyki zainstalowanej w budynku jest całkowicie bezinwazyjny.

Mądrzak przypomniał, że PGE Obrót oferuje również inne rozwiązania w zakresie oszczędności energii. Należąca do PGE spółka Enesta oferuje bowiem Pakiet Usług Technicznych, w ramach którego jest realizowany m.in. audyt energetyczny. Pozwala on określić zapotrzebowanie energetyczne przedsiębiorstwa, przygotować plan naprawczy i w konsekwencji zoptymalizować koszty.

„Klienci korzystający z tej oferty otrzymują konkretny projekt techniczny uwzględniający prace modernizacyjne przedsiębiorstwa, w tym również gotowe rozwiązania do wykonania takiego projektu, poprzez uzyskanie niezbędnych decyzji i pozwoleń, aż po realizację robót budowlanych i serwisowanie urządzeń” 

dodał.

PGE Obrót wchodzi w skład Grupy Kapitałowej PGE, największej grupy energetycznej i ciepłowniczej w Polsce i jednej z największych firm energetycznych w Europie Środkowo-Wschodniej. Spółka obsługuje ponad 5 mln klientów.

Źródło

Skomentuj artykuł:

N