Koleje Mazowieckie podnoszą ceny biletów

Koleje Mazowieckie, wraz z nowym rozkładem jazdy pociągów, który wchodzi w życie 12 grudnia, podniosą ceny biletów o 5 proc. - poinformował kolejowy przewoźnik.

- Wraz ze zmianą rozkładu jazdy, zmienią się także ceny biletów. Jest to spowodowane m.in. rosnącą inflacją - prognozowana na koniec tego roku może wynieść nawet 8 proc. – drastyczną podwyżką cen energii, podwyżką płacy minimalnej, a także wzrostem kosztów związanych z wymianą części, podzespołów, elementów zamiennych do taboru kolejowego. W związku z tym, spółka Koleje Mazowieckie została zmuszona do podjęcia decyzji o podwyżce cen biletów o 5 proc., od 12 grudnia 2021 r. - napisano w komunikacie.

Jak informują Koleje Mazowieckie, w nowej edycji rozkładu jazdy pociągów na linii R1 Warszawa – Skierniewice część pociągów będzie kursować do/ze stacji Warszawa Główna. Z uwagi na kolejne fazy prac modernizacyjnych związanych z przebudową stacji Warszawa Zachodnia korekty w rozkładzie jazdy dla tej linii pojawią się 19 grudnia 2021 r.

Na linii R2 Warszawa – Łuków wybrane pociągi przyspieszone nadal będą rozpoczynać i kończyć bieg na stacji Warszawa Centralna. Niektóre z nich pojadą w relacji bezpośredniej do Radomia Głównego i Skarżyska-Kamiennej.

Natomiast na linii R3 Warszawa – Łowicz Główny nadal będą trwały prace modernizacyjne na stacji Łowicz Główny oraz na odcinku Sochaczew – Bednary. W związku z tym na odcinku Sochaczew – Łowicz za wybrane pociągi KM nadal będzie uruchamiana zastępcza komunikacja autobusowa. Od 23 grudnia wejdzie w życie korekta rozkładu jazdy dla tej linii, wraz z którą więcej pociągów KM dojedzie do Łowicza Głównego.

Jak poinformował przewoźnik na linii R6/R61 Warszawa – Szulborze Wielkie/Ostrołęka, z uwagi na budowę tunelu w Zielonce ruch pociągów na odcinku Warszawa Rembertów – Zielonka będzie się odbywał jednotorowo, przez co zmniejszy się liczba kursujących pociągów KM. Pociągi do/z Szulborza Wielkiego będą jeździć w bezpośredniej relacji z Warszawy Wileńskiej.

Na linii R7 Warszawa – Dęblin rozpocznie się modernizacja odcinka Warszawa Wschodnia – Warszawa Wawer. Wraz z kolejnymi etapami prac będą pojawiać się ograniczenia w kursowaniu pociągów KM.

W nowym rozkładzie na linii R8 Warszawa – Radom Główny – Skarżysko-Kamienna pojawią się dwie nowe pary połączeń przyspieszonych łączących Radom Główny z Warszawą oraz dodatkowy poranny pociąg osobowy (po godz. 6.00) z Warszawy do Radomia Głównego. Ponadto zostanie wydłużona relacja dwóch pociągów międzyszczytowych do/z Radomia Głównego. Obecnie rozpoczynają one i kończą bieg w Warce. Pociągi przyspieszone zatrzymają się na dodatkowym przystanku – Radom Gołębiów. Pozostałe pociągi osobowe będą obsługiwać nowy przystanek Warka Miasto.

Na odcinku Dęblin – Pionki, linii R81 Dęblin – Radom, zostaną uruchomione dwa dodatkowe połączenia, a na linii R82 Radom – Drzewica pojawią się dwa nowe połączenia z Radomia Głównego do Przysuchy, które będą skomunikowane z popołudniowym pociągiem "Radomiak".

Przewoźnik zapowiada też zwiększenie liczby połączeń na linii R9 Warszawa – Działdowo na odcinku Nasielsk – Ciechanów - Mława o dwa dodatkowe kursy. 

Źródło

Skomentuj artykuł: