PGE ogłasza hackaton z obszaru energetyki cieplnej

PGE wraz z AGH ogłaszają hackaton z obszaru energetyki cieplnej, który odbędzie się w dniach 13-14 grudnia w Krakowie. Rejestracja trwa do 5 grudnia. Pula wynosi 18 tys. zł; zwycięski zespół otrzyma 12 tys. zł.

Do udziału w hackathonie Energy HackOn „Optymalizacja produkcji ciepła i energii elektrycznej” zapraszają PGE Energia Ciepła oraz PGE Nowa Energia, spółki Grupy Kapitałowej PGE.

Wydarzenie zostało objęte Patronatem J.M. Rektora AGH prof. dr. hab. inż. Tadeusza Słomki, a partnerem naukowym jest Katedra Systemów Energetycznych i Urządzeń Ochrony Środowiska przy Wydziale Inżynierii Mechanicznej i Robotyki AGH. Rejestracja trwa do 5 grudnia. Hackathon odbędzie się 13-14 grudnia w Centrum Energetyki AGH.

Dla PGE Energia Ciepła celem tegorocznego hackathonu jest popularyzacja ciepła systemowego jako efektywnego źródła energii dla gospodarstw domowych.

Tegoroczne zadanie, opracowane przez zespół inżynierów z Departamentu Badań i Rozwoju, polega na opracowaniu algorytmu optymalizującego produkcję ciepła i energii elektrycznej w elektrociepłowni. W skład zespołu, powinny wchodzić osoby z kompetencjami z zakresu zaawansowanej analizy danych i metod optymalizacji. Kompetencje w obszarze energetyki konwencjonalnej - szczególnie w zakresie wytwarzania i magazynowania ciepła - mogą również okazać się przydatne

powiedział Tomasz Janda, Dyrektor Departamentu Badań i Rozwoju PGE Energia Ciepła.

Zwycięzcy, oprócz nagrody pieniężnej, będą mogli podjąć współpracę z ekspertami PGE, a nawet wdrożyć w życie swoje rozwiązanie.

To pierwszy hackathon organizowany w Krakowie przez spółki z Grupy Kapitałowej PGE i jednocześnie drugi organizowany przez Akcelerator PGE. W ubiegłorocznym hackathonie zadania koncentrowały się na rozwiązaniach wykrywających najbardziej energochłonne urządzenia w gospodarstwach domowych.

Warunkiem udziału w Hackathonie jest wypełnienie formularza zgłoszeniowego zamieszczonego na stronie www.AkceleratorPGE.pl/hackathon do 5 grudnia 2019 r. Każdy ze zgłoszonych zespołów dokona opłaty w wysokości 50 zł na konto bankowe Krakowskiego Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami. Uczestnicy mogą się zgłaszać jako zespoły 2–3-osobowe.

Dla dwóch najlepszych projektów przewidziano nagrody – ich pula wynosi 18 tys. zł. Zwycięski zespół otrzyma 12 tys. zł.

PGE Energia Ciepła, spółka Grupy Kapitałowej PGE, jest największym w Polsce producentem energii elektrycznej i ciepła, wytwarzanych w procesie wysokosprawnej kogeneracji. PGE Energia Ciepła posiada ok. 25 proc. udziału w rynku ciepła z kogeneracji, 14 elektrociepłowni (o mocy cieplnej 7,4 GWt mocy elektrycznej 4,2 GWe) i sieci ciepłownicze o długości 592 km. PGE Energia Ciepła produkuje i dostarcza ciepło dla dużych polskich miast. PGE Energia Ciepła jest ponadto właścicielem elektrowni systemowej w Rybniku.

PGE Nowa Energia to spółka Grupy Kapitałowej PGE, której zadaniem jest identyfikowanie nowych obszarów biznesu oraz technologii

Źródło
Tagi

Skomentuj artykuł: