Premier o branży meblarskiej

Polski przemysł meblarski to nasza perła wśród wielu branż - powiedział premier Mateusz Morawiecki podczas wizyty w firmie „Fameg” w miejscowości Radomsko. Dodał, że w całym powiecie radomszczańskim z Tarczy Finansowej skorzystało ponad tysiąc firm; udało się zachować 10 tys. miejsc pracy.

Podczas środowej wizyty w firmie "Fameg" premier podkreślił, że skorzystała ona z pomocy rządu w związku z koronawirusem.

"Firma się rozwija. Cieszę się, że firma korzystała z naszej tarczy, że dzięki temu udało nam się ocalić miejsca pracy tutaj, a w całym powiecie radomszczańskim to ponad tysiąc firm, które skorzystały z Tarczy Finansowej i 10 tys. obronionych miejsc pracy"

powiedział.

Jak wskazał, "to pokazuje, jak ważne jest wsparcie państwa w najtrudniejszych momentach i jak ważna jest współpraca pomiędzy rządem, samorządem, Sejmem i prezydentem - bo to udało się tutaj już dokonać".

"Ocaliliśmy te miejsca pracy i dzisiaj z tymi miejscami pracy, z tymi pracownikami dokonujemy kontynuacji ekspansji na Europę. Polski przemysł meblarski - nasza perła, perła wśród wielu branż"

powiedział premier.

Podkreślił, że doceniana jest polska myśl inżynierska i design. Z uznaniem odniósł się do połączenia rzemiosła z nowoczesną technologią.

Źródło

Skomentuj artykuł: