Prezydent Duda: Wieś się unowocześnia i zapewnia warunki do wygodnego życia

Wieś się unowocześnia i zapewnia warunki do wygodnego życia, rozbudowa internetu i infrastruktury, to także wynik dobrego gospodarowania środkami z krajowych i europejskich programów wsparcia – powiedział prezydent Andrzej Duda.

- Często mówimy, że dzisiaj jest coraz większa chęć ludzi z miasta do tego, żeby przenosić swój ośrodek życiowy na wieś, szukając spokoju, szukając możliwości wyciszenia się – powiedział prezydent w programie "Tydzień" w TVP1.

Zauważył, że internet umożliwia pracę zdalną, przesyłanie wyników pracy "wielu ludzi, zwłaszcza wykonujących wolne zawody", którzy dzięki temu nie muszą "wykonywać swojej pracy w miejscu, gdzie potem efekt tej pracy jest odbierany". Jak powiedział, przeprowadzający się w poszukiwaniu spokoju mieszkańcy wielkich miast są "przyzwyczajeni do wygodnego życia, do wszystkich elementów nowoczesności, nowoczesnej komunikacji".

To oznacza – dodał, że polska wieś staje się coraz nowocześniejsza, "na tej wsi są warunki do życia, że ta wieś jest rozwinięta" i dysponuje szerokopasmowym internetem.

- Zarazem przybysze takich komfortowych warunków oczekują, więc również mobilizują, domagają się tego rozwoju.

Duda wskazał też na "naprawdę dobrze realizowane zadania przez włodarzy i tych lokalnych, i regionalnych", politykę wsparcia obszarów wiejskich i "dobrze wydawane środki europejskie". Przypomniał, że w październiku zaczynają się wypłaty zaliczek na dopłaty bezpośrednie i na rozwój obszarów wiejskich.

Zwrócił również uwagę na rozbudowę i remonty dróg lokalnych.

Źródło

Skomentuj artykuł: