Prostsze procedury dla rolników

Ministerstwo rozpoczęło konsultacje, które mają na celu uproszczenie procedur związanych z prowadzeniem działalności rolniczej - powiedział wicepremier, minister rolnictwa Henryk Kowalczyk. Chodzi o to, by wszystkie wnioski i rozliczenia były ograniczone do niezbędnego minimum - dodał.

Minister wyjaśnił, że w ten sposób resort rolnictwa wychodzi na przeciw oczekiwaniom rolników, by wnioski i wszystkie procedury biurokratyczne były jak najprostsze. Dotyczy to m.in. procedur ułatwienia zakładania lub prowadzenia działalności rolniczej oraz działalności związanej z rolnictwem.

- Chcemy, aby rolnicy i pozostali mieszkańcy wsi korzystali z wysokiej jakości usług publicznych, dzięki czemu zostanie też uwolniona wiejska działalność gospodarcza - podkreślił szef resortu.

Ministerstwo zwróciło się do wszystkich zainteresowanych o składanie propozycji zmian. Uwagi można składać do 31 marca 2022 r. za pomocą formularza-ankiety. Jego wypełnienie jest dobrowolne i anonimowe. Znajduje się on na stronie internetowej ministerstwa.

- Bardzo prosimy o pomoc w opracowaniu listy niezbędnych do wprowadzenia zmian w obowiązujących procedurach lub prawie, które pozwolą zrealizować zakładany cel projektu, w tym również wprowadzą ułatwienia dla małych i średnich gospodarstw rolnych w Polsce - napisano w komunikacie.

Źródło

Skomentuj artykuł: