Przetarg na A2 od Białej Podlaskiej do granicy

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad prowadzi postępowanie przetargowe na wybór wykonawcy projektu budowlanego 32 km odcinka autostrady A2 od Białej Podlaskiej do granicy z Białorusią.

 

Jesteśmy zdeterminowani, aby wybudować autostradę A2 w pełnym jej przebiegu, czyli do granicy państwa. Ostatnie lata są dobrym czasem dla każdego, komu zależy na powstaniu tej ważnej drogi. Latem ubiegłego roku oddaliśmy do użytku odcinek między Warszawą a Mińskiem Mazowieckim. Rozpoczęła się też realizacja odcinków między Mińskiem Mazowieckim a Siedlcami. W przetargu na realizację znajduje się autostrada A2 od Siedlec do Białej Podlaskiej. Obecnie szukamy wykonawcy projektu budowlanego dla A2 od Białej Podlaskiej do granicy. Po jego otrzymaniu ogłosimy przetarg na budowę tego odcinka

powiedział minister infrastruktury Andrzej Adamczyk.

Przetarg na wykonanie projektu budowlanego wraz z uzyskaniem decyzji o zezwoleniu na realizację inwestycji drogowej dotyczy 32 km fragmentu A2 na odcinku od węzła Biała Podlaska do granicy państwa z Białorusią. Nowa trasa będzie miała dwie jezdnie z dwoma pasami ruchu oraz rezerwę pod dobudowę trzeciego pasa. W ramach dokumentacji zaprojektowany zostanie węzeł drogowy Dobryń oraz parking buforowy dla pojazdów ciężarowych oczekujących na odprawą celną na terminalu Koroszczyn, do wykorzystania w przypadku dużej kolejki na przejściu granicznym w Kukurykach.

Podpisanie umowy z wykonawcą tego zadania jest planowane w maju 2021 r.

W sierpniu 2020 r. do ruchu został oddany ponad 15 km odcinek A2 pomiędzy węzłem Lubelska a obwodnicą Mińska Mazowieckiego. Wiosną ub. roku zawarte zostały kontrakty na dwa kolejne odcinki autostrady pomiędzy węzłami Kałuszyn i Groszki oraz Gręzów i Siedlce Zachód. Przewidywany termin ukończenia prac to jesień 2023 r. W grudniu 2020 r. GDDKiA wybrała  najkorzystniejszą ofertę w przetargu na projekt i budowę odcinka A2 węzeł Groszki - węzeł Gręzów. W toku są postępowania przetargowe dla czterech kolejnych odcinków pomiędzy węzłami Siedlce Zachód i Biała Podlaska.

Skomentuj artykuł: