Rząd wydłuży zakaz połączeń lotniczych? Na nowej liście - 63 kraje

Po 25 sierpnia rząd chce wydłużyć zakaz połączeń lotniczych w ruchu międzynarodowym w związku z epidemią koronawirusa, na nowej liście mają znaleźć się 63 kraje, w tym m. in. Hiszpania, Belgia, Malta - wynika z wykazu prac legislacyjnych i programowych Rady Ministrów. Do 25 sierpnia zakaz dotyczy 44 krajów.

- W związku z zagrożeniem rozprzestrzeniania się zakażeń wirusem SARS CoV-2 istnieje konieczność skorzystania z prawa do wprowadzenia zakazów w ruchu lotniczym, niezbędnych ze względu na bezpieczeństwo Rzeczypospolitej Polskiej, w celu minimalizacji zagrożenia dla zdrowia publicznego. Aktualnie obowiązujące rozporządzenie Rady Ministrów z dnia 11 sierpnia 2020 r. w sprawie zakazów w ruchu lotniczym (Dz. U. poz. 1372) utraci moc z końcem dnia 25 sierpnia 2020 r. Z uwagi na ogłoszenie w Rzeczypospolitej Polskiej stanu epidemii, konieczne jest wprowadzenie zakazów w ruchu lotniczym w odniesieniu do lotów międzynarodowych po powyższym terminie - napisano.

Rozporządzenie ma obowiązywać do dnia 8 września 2020 r.

Na nowej liście, wśród 63 krajów, mają znaleźć się m.in. Hiszpania, Belgia, Albania, Malta i Monako. Nie ma z kolei na niej m. in. Rosji i Serbii, do których zakaz lotów dotyczy do 25 sierpnia.

Jak wynika z rozporządzenia, zakaz lotów nie będzie obowiązywał, jeżeli dotyczyć to będzie samolotów wykonujących loty na zlecenie albo za zgodą premiera. Zakaz nie będzie dotyczył również lotów wojskowych.

Źródło

Skomentuj artykuł:

N