Stare auta oraz coś dla modelarzy i graczy - weekend na Targach

Retro Motor Show i Targi Hobby odbędą się w ten weekend na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich. W piątek rozpocznie się wydarzenie dla pasjonatów klasycznej motoryzacji. W sobotę i niedzielę na MTP spotkają się hobbyści i poszukujący nowych pasji.

Retro Motor Show to największe w Polsce targi pojazdów zabytkowych. W tym roku w sześciu targowych halach zaprezentowane zostaną unikatowe egzemplarze, samochody mające ponad 100 lat, eksponaty sprowadzane z magazynów Porsche Museum w Stuttgarcie.

Wśród wystawców pojawią się automobilkluby z całej Polski, muzea motoryzacyjne, kluby i stowarzyszenia miłośników motoryzacji czy też organizatorzy rajdów samochodowych. Swoje skarby, samochody i motocykle, pokażą indywidualni kolekcjonerzy.

Organizatorzy poinformowali, że najstarszym pojazdem, jaki zostanie zaprezentowany w Poznaniu, będzie Renault AX z 1906 roku. "Niewątpliwą atrakcją będzie wystawa Porsche Club Poland, które zaprezentuje ikonę segmentu grand tourismo, model Porsche 928. Na ponad 200 mkw w hali nr 5 będziemy mogli zobaczyć przegląd gamy modelowej, unikatowe modele koncepcyjne 928 H21 cabrio, model czteromiejscowy 928 H50" – podali organizatorzy targów.

W Poznaniu zobaczyć będzie też można m.in. Armstronga Siddley z 1927 roku, którego historia związana jest z angielską rodziną królewską. Citroen Oldtimer Club Polska pokaże natomiast jedyną w Polsce przedwojenną taksówkę - Citroen AC4 z 1930 roku.

Dodatkowo ekspozycję uzupełni strefa Retro Tuningu oraz producenci części i akcesoriów samochodowych. Zaplanowano też cykl szkoleń i prelekcji o najlepszych technikach odnawiania pojazdów.

Na Retro Motor Show zobaczyć będzie można pojazdy militarne, wozy strażackie oraz zabytkowe autobusy. Wydarzenie potrwa do niedzieli.

W sobotę i niedzielę na MTP odbędą się też Targi Hobby. Podczas wydarzenia swoją ofertę zaprezentują marki skierowane m.in. do modelarzy, graczy, miłośników rajdów samochodów RC, osób zainteresowanych szyciem i tańcem, czy fanów klocków.

Na ekspozycji nie zabraknie m.in. znanych już z poprzednich odsłon Targów Hobby atrakcji tj. tor dla samochodów RC, makiety kolejek i prezentacje indywidualnych modelarzy; pojawią się strefy gier planszowych, sportu, tańca czy szycia. 

Źródło

Skomentuj artykuł: