Startuje akcja #TaxiDlaZdrowia. Darmowe kursy taksówkami dla pracowników szpitali oraz laboratoriów

Free Now,  multiplatforma mobilności miejskiej, udostępni w aplikacji usługę “Dla zdrowia” dedykowaną pracownikom szpitali i laboratoriów w największych miastach w Polsce, dzięki której będą mogli darmowo przemieszczać się do pracy. 

Free Now wraz z firmami wspierającymi pokryje koszty przejazdów i zachęca kolejne firmy oraz instytucje do dołączenia się do tej inicjatywy. Celem jest zrealizowanie nawet 20 tys. darmowych przejazdów do końca maja. Akcja dotyczy Warszawy, Krakowa, Trójmiasta oraz Wrocławia.
 

„Taksówka od zawsze jest wsparciem w nagłych sytuacjach. Na co dzień pomagamy przemieszczać się mieszkańcom miast, którzy często muszą szybko i łatwo dostać się np. na lotnisko lub odebrać dziecko z przedszkola. W obecnej sytuacji chcemy wesprzeć tych, którzy muszą dotrzeć do pracy, aby nieść pomoc innym. Naszą akcją #TaxiDlaZdrowia chcemy wyrazić szczególne uznanie dla wszystkich pracowników służby zdrowia, którzy z każdym dniem stają do wielogodzinnej i trudnej walki z pandemią koronawirusa. Podobne działania prowadzimy obecnie również w Madrycie i Londynie, w planach są kolejne europejskie miasta” 

poinformował  Krzysztof Urban, dyrektor zarządzający Free Now w Polsce. 

Kierowcy Free Now  otrzymują pełną kwotę za kurs i są zwolnieni z opłat dla platformy  realizując kursy w ramach akcji #TaxiDlaZdrowia, ponieważ prowizja za zlecenia w usłudze “Dla Zdrowia” wynosi 0 proc..  Dla wspólnego bezpieczeństwa podczas przejazdów taxi, kierowcy  zostali poinformowani o niezbędnych środkach ochrony i bezpieczeństwa przed zakażeniem koronawirusem, a także konieczności dezynfekcji auta i pozostania w domu w razie choroby. Free Now wyposaża ich w specjalne przesłony oddzielające kierowcę od pasażera oraz przekazuje zalecenia dotyczące środków do dezynfekcji. 

Dodatkowo Free Now, dysponując cyfrowym zapisem wszystkich kursów, zadeklarował wsparcie służb sanitarnych w ustaleniu osób potencjalnie zarażonych. W przypadku powiadomienia przez władze o przypadku koronawirusa u użytkownika Free Now, ich dostęp do platformy zostanie czasowo zablokowany.
 

Skomentuj artykuł: