Szef PGE: Nie ma zagrożenia, jeśli chodzi o dostawy energii elektrycznej

Energia elektryczna dla klientów indywidualnych nie zdrożeje. Nie ma zagrożenia jeśli chodzi o dostawy energii elektrycznej.  - zapewnił w Telewizji Republika Wojciech Dąbrowski, szef PGE.

Dąbrowski podkreślał, że polska energetyka chce się transformować i dostosować do wymogów obecnej sytuacji. Zaznaczył jednak, że potrzebna jest do tego reforma systemu ETS (unijnego handlu emisjami CO2).

- Wydarzenia na Ukrainie pokazały jak ważne jest bezpieczeństwo militarne czy energetyczne każdego z krajów UE. Chciałbym uspokoić wszystkich klientów, którzy obawiają się blackoutu z powodu wojny wywołanej przez Rosję. Dziś zapewniamy bezpieczeństwo energetyczne w Polsce

- stwierdził Dąbrowski.

Jak przekonywał Dąbrowski - UE zmienia zdanie ws. polityki klimatycznej w wyniky wojnę na Ukrainie. "To czas na skorygowanie dzikiej transformacji, jaką narzucali na Polskę i inne kraje niektórzy politycy unijni" - oświadczył.

Według szefa PGE powstanie NABE (Narodowej Agencji Bezpieczeństwa Energetycznego] zapewni Polsce i Polakom bezpieczeństwo energetyczne. "Po węglu podstawą naszego bezpieczeństwa będzie atom. Same odnawialne źródła energii nigdy nie zapewnią bezpieczeństwa energetycznego, ze względu na ich niestabilność" - powiedział Wojciech Dąbrowski.

Skomentuj artykuł: