Tańsze bilety w 1. klasie PKP Intercity

PKP Intercity od 5 maja br. zmienia zasady promocji biletów, dzięki czemu mniej zapłacimy za przejazdy również w pierwszej klasie - poinformował na konferencji prasowej członek zarządu PKP Intercity Tomasz Gontarz.

"Od 5 maja wprowadzamy dynamiczne ceny we wszystkich kategoriach naszych pociągów. Obecnie dynamiczne ceny obowiązują jedynie w kategoriach komercyjnych, od maja będą obowiązywać również w kategoriach ekonomicznych, które są finansowane w ramach umowy PSC (Public Service Contract - red.)" - powiedział Gontarz.

Jak wyjaśnił, bilety będą dostępne w pięciu progach promocyjnych, a nie w trzech jak to jest obecnie, dzięki czemu ceny biletów będą jeszcze niższe niż dotąd. Członek zarządu PKP Intercity podkreślił, że tak zwane ceny bazowe, czyli te, od których naliczane są rabaty, się nie zmienią.

Po wprowadzeniu zmian, PKP Intercity będzie wprowadzało promocyjne ceny automatycznie na pociągi, które będą cieszyły się mniejszą popularnością. "Tańsze bilety będzie można kupić dzień przed przejazdem, lub nawet w dniu wyjazdu. Obecnie nie jest możliwe kupno biletu w niższej cenie dzień czy dwa przed wyjazdem, obowiązuje cena bazowa" - powiedział Gontarz.

Jak powiedział członek zarządu PKP Intercity, w nowej ofercie będzie można "upolować" bilet z Warszawy do Krakowa nawet za 19 zł, a z Warszawy do Lublina za 17 zł. Dodał, że nowe progi promocyjne będą łączyły się z ulgami ustawowymi.

"Oznacza to, że od promocyjnej ceny, dla osób uprawnionych, będzie dodatkowo naliczona ulga ustawowa" - stwierdził Gontarz.

Oferta będzie dostępna we wszystkich kanałach sprzedaży PKP Intercity, również w pociągach.

Źródło

Skomentuj artykuł: