Wsparcie dla ośrodków jeździeckich. Elewarr przekaże 300 ton owsa

Minister rolnictwa Jan Krzysztof Ardanowski polecił przekazanie z zasobów spółki Elewarr ponad 300 ton owsa dla koni utrzymywanych w drobnych ośrodkach jeździeckich - poinformował resort rolnictwa.

- Małe ośrodki i mali hodowcy koni mają teraz duże kłopoty. Nie mogą prowadzić treningów. Nie ma też jazd szkoleniowych i rekreacyjnych, a w związku z tym brakuje już pieniędzy na zakup paszy dla koni. Bez pomocy te ośrodki nie przetrwają. Dlatego, zgodnie z ich zapotrzebowaniem, podjąłem decyzję o udzieleniu wsparcia – powiedział minister.

Logistyką i dystrybucją owsa do potrzebujących zajmie się Ogólnopolski Zespół Wsparcia Branży Jeździeckiej.

- Najważniejsze dla naszego środowiska jest to, że nie zostaliśmy sami. Ministerstwo rolnictwa od początku widziało ciężką sytuację. Nie było jednak partnera, który mógłby zająć się zdiagnozowaniem potrzeb i dystrybucją pomocy. Zaistniała taka potrzeba, więc stworzyliśmy struktury, które tę pomoc będą koordynowały – poinformował Marcin Podpora, pomysłodawca nowo powstałego Zespołu.

Elewarr - to spółka Skarbu Państwa podległa Krajowemu Ośrodkowi Wsparcia Rolnictwa. Posiada dużą bazę magazynową i zajmuje się skupem i sprzedażą ziarna.

Źródło

Skomentuj artykuł: