Decyduje się otwarcie sklepów meblowych

Przy udziale premiera Mateusza Morawieckiego trwają bardzo konstruktywne konsultacje z branżą meblową. Decyzja co do ewentualnego otwarcia sklepów meblowych zapadnie w przyszłym tygodniu - poinformował wicepremier, minister rozwoju, pracy i technologii Jarosław Gowin.

To kolejne spotkanie rządu z przedstawicielami branży meblowej; pierwsze odbyło się w poniedziałek.

"Przy udziale premiera Mateusza Morawieckiego trwają bardzo konstruktywne konsultacje z branżą meblową. Decyzja co do ewentualnego otwarcia sklepów meblowych zapadnie w przyszłym tygodniu. Wiele zależy od sumy indywidualnej odpowiedzialności każdego z nas!"

napisał Gowin na Twitterze.

Informację o spotkaniu opublikowała także wiceminister rozwoju, pracy i technologii Olga Semeniuk.

 "Trwa bardzo potrzebne i owocne spotkanie z premierem Mateuszem Morawieckim. Wspólna odpowiedzialność, to bezpieczna gospodarka"

napisała.

Opublikowane w minionym tygodniu rozporządzenie premiera - inaczej niż przewidywał projekt - nie wyłączyło sklepów z meblami z wprowadzanych od 7 listopada ograniczeń w galeriach handlowych. Z tego względu niektóre firmy zajmujące się sprzedażą mebli poinformowały, że ich punkty stacjonarne od soboty są tymczasowo zamknięte.

Już w poniedziałek szef resortu rozwoju, pracy i technologii Jarosław Gowin informował, że na posiedzeniu Rady Ministrów będzie rekomendował jak najszybsze otwarcie sklepów meblowych.

W piątek trzy największe sieci handlowe z branży meblarskiej: AGATA Meble, IKEA Retail Polska oraz JYSK Polska, zaapelowały do premiera Mateusza Morawieckiego o umożliwienie ponownego otwarcia sklepów meblowych.

Źródło

Skomentuj artykuł: