Polski milioner: Czas na CPK

Krzysztof Domarecki, przedsiębiorca, przez lata figurujący na listach najbogatszych Polaków, wprost wskazał na potrzebę budowy Centralnego Portu Komunikacyjnego. - Polscy przedsiębiorcy widzą w CPK kluczowy impuls do dalszego rozwoju biznesu, do dalszego rozwoju gospodarczego Polski - powiedział na zamieszczonym w mediach społecznościowych nagraniu.

Krzysztof Domarecki, to główny akcjonariuszy Grupy Selena, globalnego producenta i dystrybutora chemii budowlanej, mającej obecnie 34 spółki w 19 państwach. Produkty Grupy Selena dostępne są na ponad 100 rynkach, a produkcja odbywa się w wielu krajach Europy i Azji.

W sobotę Grupa Selena w mediach społecznościowych umieściła nagranie, w którym przekonuje, że "świat jest gotowy na nowy transkontynentalny port lotniczy w Polsce".

We wpisie zwrócono uwagę na rosnący zasięg polskich firm i konieczność ich dalszego rozwoju.

- Dlatego polski biznes potrzebuje Centralnego Portu Komunikacyjnego. Jego powstanie wyrówna możliwości polskich przedsiębiorców w odniesieniu do ich międzynarodowych konkurentów, którzy obecnie mają nad nimi przewagę dzięki znacznie lepszym połączeniom lotniczym, kolejowym i morskim. Będzie kluczowym elementem, wpływającym na rozwój polskiej gospodarki i przyciąganie kapitału zagranicznego do naszego kraju

czytamy we wpisie.

Na dołączonym nagraniu, Krzysztof Domarecki wskazuje, że "polscy przedsiębiorcy widzą w CPK kluczowy impuls do dalszego rozwoju biznesu, do dalszego rozwoju gospodarczego Polski".

- Selena deklaruje sto lotów w ciągu pierwszego miesiąca funkcjonowania nowego lotniska. Czas na CPK - dodał Domarecki.

Źródło

Skomentuj artykuł: