Świat chce poznawać Polskę. Kolejka do polskiego pawilonu na Expo w Dubaju. WIDEO

Pawilon Polski na Wystawie Światowej Expo 2020 Dubai był obsypany nagrodami. Stanowisko cieszyło się ogromnym zainteresowaniem. Świat chce zobaczyć Polskę, także i trzeba było wystać swoje w kolejce.

Doskonały projekt architektoniczny z charakterystyczną rzeźbą kinetyczną, profesjonalna realizacja i przyjazne środowisku rozwiązania – tak w skrócie można opisać Polski Pawilon, na kończącym się Expo Dubai 2020.

Za budowę pawilonu będącego wizytówka Polski na wystawie światowej odpowiadało konsorcjum Grupy MTP i FM Aldentro.

„Deszcz nagród to potwierdzenie, że współpraca pomiędzy różnymi podmiotami zaangażowanymi w budowę Polskiego Pawilonu była wzorowa. Dziękujemy inwestorowi generalnemu - Polskiej Agencji Inwestycji I Handlu za zaufanie, a Pracowni Architektonicznej WXCA – za wspaniały projekt” – mówi Tomasz Kobierski, prezes zarządu Grupy MTP.

Komisarz Generalny Sekcji Polskiej Adrian Malinowski informował niedawno, że w trakcie półrocznego Expo w Dubaju, polski pawilon odwiedziło blisko 1,4 mln osób; zorganizowano w nim też 20 wystaw czasowych.

Światowa wystawa skończyła się 31 marca, a jej motywem przewodnim było hasło "Connecting minds, Creating the future – Łącząc umysły, tworzymy przyszłość"

Jak wyglądały kolejki do Sekcji Polskiej ostatniego dnia Expo?

Źródło

Skomentuj artykuł: