100 Solarisów trafi do Tallina

Bank Pekao SA sfinansuje kontrakt spółki Solaris Bus&Coach na dostawę 100 zasilanych gazem CNG autobusów miejskich do Tallina. Rola Banku Pekao polega na wykupie wierzytelności jaka przysługuje Solarisowi z tytułu dostawy i kredytowaniu estońskiego odbiorcy, wartość finansowania sięgnie do 23 mln euro.

Solaris wygrał przetarg na dostawę 100. autobusów do stolicy Estonii w 2019 r., a następnie przewoźnik skorzystał z tzw. opcji rozszerzenia kontraktu i potwierdził zamówienie  kolejnych 100 autobusów. Do estońskiej stolicy trafi 50 sztuk modelu Solaris Urbino 12 CNG oraz 50 przegubowych autobusów Solaris Urbino 18 CNG. Autobusy wyposażone są m.in. w klimatyzację, gniazda USB, system informacji pasażerskiej oraz system monitoringu.

- W Banku Pekao konsekwentnie budujemy relacje z eksporterami wspierając rozwój biznesu naszych klientów. W przypadku Solaris Bus & Coach od miesięcy jesteśmy w kontakcie 
i rozmawiamy o specjalistycznym finansowaniu zagranicznych umów. Ten kontrakt jest dowodem na to, że jesteśmy w stanie zaproponować szyte na miarę rozwiązania finansowe korzystne dla każdej ze stron umowy i wspierające rodzimy eksport

mówi Jerzy Kwieciński, wiceprezes Pekao, nadzorujący Pion Bankowości Korporacyjnej, Rynków i Bankowości Inwestycyjnej.

Bank Pekao konsekwentnie wspiera polskich eksporterów oferując produkty finansowania eksportu. M.in. wsparł eksporterów finansując kontrakty na Ukrainę lub do Chorwacji.

Źródło
Tagi

Skomentuj artykuł:

N