Program e-Deklaracje Desktop już tylko na Windows 7,8 i 10

Program do rozliczania deklaracji podatkowych e-Deklaracje Desktop nie będzie już działał na komputerach ze starszą wersją systemu operacyjnego Windows, ani pracujących z Linux, czy systemem MacOS - podał resort finansów.

Producent systemów Windows XP i Vista, firma Microsoft, przestała aktualizować te programy, co nie pozwala utrzymać odpowiedniego poziomu bezpieczeństwa systemów, wymaganego dla programu e-Deklaracje.

Program podatkowy Ministerstwa Finansów nie będzie działał w komputerach z systemem operacyjnym Linux. Producent systemu przestał rozwijać technologię (AdobeAIR i AdobeFlash), dzięki której program MF działał.

Z kolei firma Apple, twórca systemu MacOS, wprowadziła zmiany w swojej przeglądarce internetowej Safari, używanej na platformie MAC OS. Producent przestał korzystać z technologii (Netscape Plug-In API), gdzie której e-Deklaracja działały na komputerach z systemem Apple'a.

Resort przypomina, że podatnicy mogą rozliczać się online, korzystając z portalu podatki.gov.pl, np. w usłudze Twój e-PIT.

 

Źródło

Skomentuj artykuł: